Lakatlan szigetek, amelyek bárkit elvarázsolnak

A világ turisztikailag frekventált területein rendszerint szép számmal megtalálhatóak szigetek is. A fürdőzési lehetőség, a festői tengerpartok és a pálmafák árnyékában végignyúló hófehér homokos strandok sokak számára vonzóak.

A prémium kategóriás, vízre épült szálláshelyekkel rendelkező szigetek, a kék óceán és a különleges állatvilág gyakran csillagászati összegű utakat kínálnak. Nem ritka, hogy kirándulásokat is szerveznek a helyiek kifejezetten olyan szigetekre, amelyek lakatlanok és az érintetlen természet csodájával varázsolnak el. Nézzük, hova érdemes utazni, ha ilyet szeretnénk látni!

Albadra-szigetek, a Seychelle-gyöngyszemei

Az Indiai-óceánban fekvő Seychelle-szigetek e tagja a világ egyik legnagyobb korall atolljaként számon tartott. Nem csak óriási teknősökkel, hanem egy hatalmas tarisznyarák fajtával, a kókuszrákkal is találkozhatnak azok, akik a területre utaznak. A szigetcsoporttól egyébként megszokott páratlan látványt itt is megkaphatjuk, ám kiépített szálláshelyekkel nem szolgálhat e sziget. Varázsa talán éppen ebben rejlik.

Auckland-szigetek

Egykoron, a 13. században még polinézek laktak az új-zélandi szigeten, napjainkban azonban már teljesen elhagyatott a terület. Igaz a sziklás partok sok hajó számára jelentették a vesztet.

Az Auckland-szigetek különleges történettel is bír, ugyanis egykoron az itt hajótörést szenvedett egyik hajó legénységéből mindössze 19-en érték el a partokat, ám a sziget próbára tette őket, és mindössze hárman maradtak végül életben, akik kannibalizmusra kényszerültek. Ennek ellenére a sziget máig csábítja az érintetlen természet és a páratlan látvány rajongóit.

Kókusz-sziget, a Jurassic Park mintaszigete

Costa Rica területén fekszik az úgynevezett Kókusz-sziget, amely rendkívül gazdag természeti adottságokkal rendelkezik. A turisták szívesen járnak ide búvárkodni, de sokakat az is magával ragad, hogy a történetek szerint kalózok is elrejtettek számos kincset a sziget belsejében. Végül érdekesség az is, hogy a Michael Crichton a Jurassic Park megálmodásakor e szigetet vette példaként az Isla Numbar leírásakor.

A felsorolás természetesen a teljesség igénye nélkül arra igyekszik rávilágítani, hogy bolygónk máig rejt olyan helyeket, ahol valamilyen rejtélyes okból állandó letelepedés nem történt, és éppen ezért kuriózumnak számítanak az idegenforgalomban.

Tovább a blogra »